Basics Macaron Silicone Baking Mat CQFM-25S

Краток опис:

Основи macaron Силиконска Печење Мат

1.Food Одделение & ФДУ и LFGB approved.No мирис, БПА слободен

2.Making macaron, куки, бисквит, издувам, тесто

3.SEDEX ревизија фабрика, SEDEX ID: ZC4111516


 • Точка бр: #: CQFM 25 години
 • Материјал: Силиконска
 • Мини количина за нарачка: 100 Компјутери
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • детали за производот

  Application

  Сертификат

  Clients' Feedback 

  Тагови производ

  Име на предметот macaron печење МАТ 
  точка # CQFM 25 години
  материјал 100% храна одделение силиконски
  големина 286 * 255mm ,, прифати кориснички големина
  нето маса: 90g
  температура -40 ~ 250 ° C (-40 ~ 480F)
  Користење на логото може да се прилагоди печатени
  MOQ 100 компјутери
  ОЕМ и ODM Достапно
  рок на плаќање T / T / Western Union / Paypal (за мала количина)
  сертификација ФДУ & LFGB и SGS & Sedex
  супериорност брза испорака, залихи, мали MOQ

   

  Тема:

  1.Low јаглерод, еколошки, не-токсични и невкусна, мека, не се лизга, shockproof, вода доказ, топлина изолација, не е лесно да се возраст, не е лесно да исчезнат, лесен за чистење.

  2.durable, ефикасно заштита на површината на мебел од изгореници и гребнатини.

  опсег 3.Temperature отпор: -40 до 230 степени Целзиусови. Печење и замрзнување остане мека и деформирани.

  4. производ ги исполнува храна-одделение стандарди за тестирање САД ФДА.

  6 2 4 3 5

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • backing

  al

  CF

 • Поврзани производи