Силиконски 2 Sided печење шпатула KC-104

Краток опис:

Силиконска 2 еднострани печење шпатула

1. едно парче дизајн: Целиот шпатула е лесна дизајн, без рабовите или пукнатини да се фатат храна

2. 2 страно главата со криви профилот дизајниран за да одговара со некој сад за мешање форма

3. Велики за леб и пица тесто, торта тесто, одмрзнување, фондан, крем

4. SEDEX ревизија фабрика, SEDEX ID: ZC4111516


 • Точка бр: #: KC-104
 • Материјал: FDA силиконски + Најлон Core
 • Мини количина за нарачка: 200pcs
 • Набавка Способност: 10000pcs месечно
 • детали за производот

  Application

  Сертификат

  Clients' Feedback

  Тагови производ

   

  Име на предметот силиконска шпатула
  точка # KC-104
  материјал силиконска
  боја CQ постоечките боја; достапни кориснички боја
  големина 50 * 284mm
  Тежина 90g
  Опсег на температура Силиконска Висина: до 230 ℃
  Користење на логото Прилагодено логото е прифатлива
  пакување Тај карта; Прилагодено пакување прифатливо
  MOQ 500pcs
  Пример Достапно
  ОЕМ и ODM Добредојдовте
  рок на плаќање T / T / Western Union / Paypal (за мала количина)
  сертификација ФДУ & LFGB и SGS & Sedex

   

  Тема:

  1. ФДУ одделение и БПА Слободен храна одделение силиконски

  2. едно парче дизајн: Целиот шпатула е лесна дизајн, без рабовите или пукнатини да се фатат храна

  3. 2 страно главата со криви профилот дизајниран за да одговара со некој сад за мешање форма

  4. Лесно да се зафат и работа

  5. Совршен за мешање, стружење

  6. Одлична за леб и пица тесто, торта тесто, одмрзнување, фондан, крем

  7. Машина за миење садови безбедно

  KC-103-105-guan

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • x1

  x2

  al

  CF

 • Поврзани производи